Вујо: Добар амбиент, добри судии, добар меч

Тренерите и ракометарите ги кажаа своите импресии по денешниот меч. Домашниот тим задоволен од резултатот, но не од играта, подвлекоа дека ваква игра во Скопје не смеат да повторат.
Вардар, резервиран, свесен дека не беше далеку од добар резултат... 
„Добра атмосфера, добар меч, добри судии. Се обидовме нешто... направивме глупави грешки во второто полувреме. Мој впечаток е дека одигравме добро, но загубивме. 
За седум дена не чека нов натпревар. Ќе се обидеме да ја заборавме оваа средба и да се обидеме во Скопје да победиме“, изјави Вујовиќ на прес конференцијата по натпреварот. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk