Тимур Дибиров - Мистер 1000

Тимур Дибиров од денеска е член на мало одбрано друштво на голгетери. Односно триото Мистер 1000, стана квартерГолот за намалување на 11-8 што го постигна Тимур Дибиров на дуелот меѓу Сегед и Вардар е 1.000 за рускиот ракометар кој има и македонски пасош во својата кариера во Лигата на шампионите. 

Статистката на ЕХФ е хм, категорија во чија точност не би се колнеле. Не се сомневаме дека ова е „илјдарка“ на Дибиров, а пред него во ова друштво влегоа Момир Илиќ, Никола Карабатиќ и кралот на стрелците - Кирил Лазаров, 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk