Миркуловски се повреди, ќе мора на пауза

Филип Миркуловски се повреди на последниот дуел од Бундес лигата и ќе мора да паузира. Добро во лошото е што повредата е полесна отколку што се поретпоставуваше.Македонскиот репрезентативен плејмејкер го превитка зглобот на дуелот со Лајпциг, по што е дијагностицирано оштетување на лигаментите. 
Добро во лошото е што нема да има потреба од операција за санирање на повредата и со кратка пауза повторно ќе биде на терен. Колку долго не е прецизирано, но не го очекуваме на терен во следните десетина дена. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk