(ВИДЕО) Седмерец на годината

Мајстории од пенал имаме видено илјадници, но овој шут е посебен. Бустер Јул, левото крило на Алборг изведе седмерец што ќе остане запаметен меѓу ракометните фанови. Шут што ретко се гледа, искрено, имаме видено илјадници мајстории, но не паметиме некој играч вака да се осмелил да надмудри голман и да му појде од рака. 


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk