Мешков си најде старо-нов голман

Мешков Брест замената за голманот Иван Пешиќ кој во јуни се сели во Нант, ја најде меѓу „своите“. Вјачеслав Салдаценка (Вячеслав Солдатенко) голман што беше голема надеж на белорускиот ракомет ќе биде нов чувар на мрежата на Мешков Брест следната сезона, замена за Хрватот Иван Пешиќ кој заминува за Франција. 
Овој 27 годишен голман на старот на својата меѓународна кариера замина за Романија, а и покрај големите очекувања од него - остана таму. Во моментов е голман на Бакау, а враќањето во Брест, ќе биде шанса за рестартирање и отскок кон повисокиот ранг. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk