ВИДЕО: Кузмановски против живиот ѕид

Хановер се уште е во потрага по победничката формула под водство на екс селекторот на Германија, Кристијан Прокоп. Дел од таа формула мора да биде и македонскиот репрезентативец.Филип Кузмановски постигна мајсторски погодок на натпреварот со Лајпциг одигран во последното коло од Бундес лигата.
Нашиот репрезентативец шутираше преку живиот ѕид, по истекот на првото полувреме. Мајсторијата може да ја видите на видеото подолу.


 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk