Наскоро промоција на автобиографијата на Лазаров

Автобиографското дело на еден од најдобрите ракометари во 21-от век, Кирил Лазаров, „Секогаш на победа“ наскоро ќе биде достапно за читателите и на македонски јазик. Книгата, која љубителите на спортот во Македонија и во целиот регион со нетрпение ја очекуваа, ќе биде промовирана следната недела во Скопје.„Мило ми е што проектот го доведовме до крај со големо задоволство на сите кои учествуваа во него. На крајот од една фаза од мојот спортски живот, сакав да оставам една ваква книга зад себе, од која луѓето ќе научат многу работи. Читателите ќе добијат подобар увид во тоа како спортист, без разлика колку е успешен, мора да тргне на патот кон постигнување на своите цели. Се надевам дека луѓето во Македонија, а наскоро и во целиот регион, ќе ја прочитаат книгата во еден здив“, рече Кирил Лазаров.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk