ВИДЕО: Кога топката е кај Хансен, не трепкајте

Кога го имаш Микел Хансен во екипата, тогаш се може да биде поинаку. 


Монпеље беше во опасен залет, ја подигна формата и беше на една секунда до моментот да ја запре низата на победи на ПСЖ. 
Но, ПСЖ го има во својот тим Микел Хансен и кога е кај него топката, не смее ни да се трепне, затоа што отиде таа во голот...
Монпеље го почувствува тоа на своја кожа. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk