Манасков успешно опериран

Дејан Манасков е успешно опериран. Крилото на македонската репрезентација и на унгарскиот Веспрем почнува период на рехабилитација.Дејан Манасков е успешно опериран. Македонскиот ракометар објави фотографија по операцијата и им се заблагодари на сите за поддршката што му ја пружиле во последните две недели.
Настрадаа лигаментите, предните вкрстени и страничните, плус зглобот на коленото на Манасков на натпреварот со Веспрем 2. 
Паузата ќе биде долга, но во моментов е најважно дека повредата е санирана, а тој влегува во период на рехабилитација. 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk