Пех за Чешка, Галија го пропушта ЕП, можен крај на кариерата

Чешкиот голман Мартин Галија нема да биде дел од Европското првенство во Унгарија и Словачка, а можно е и да ја заврши кариерата.Вечниот голман на Чешка, чувар на мрежата со кој Македонија многупати имала големи проблеми, нема да биде дел од репрезентацијата што ќе игра на ЕП 2020 во Унгарија и Словачка. 
Мартин Галија ги скина лигаментите и ќе паузира најмалку шест месеци. Ако на ова се додаде дека тој има полни 42 години, не би ја исклучиле и варијантата и кариерата, ако не ја заврши комплетно тогаш да отиде во „пензионерски“ правец. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk