ЛШ: Сара Ристовска го има најубавиот погодок

Македонската репрезентативка Сара Ристовска го има најубавиот гол во четвртото коло од Лигата на шампионите. 
На дуелот со Савехоф што ЦСКА го доби минимално 29-28, Сара Ристовска постигна три гола од четири обиди. Нејзиниот прв погодок на мечот беше најубавиот во колото. 
Голот на Сара Ристовска и комплетниот Топ 5 можете да ги погледнете со клик на следниов ЛИНК

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk