Јагањац позираше за Келце

Уште еден играч кој имаше добра отскочна даска во Македонија, заврши во редовите на полскиот шампион Келце. Се зборуваше, шпекулираше, се знаеше... денеска и формално поранешниот бек на Металург, Халил Јагањац позираше со шал на својот нов клуб - Ломжа Келце. 

Јагањац во Келце оди како 23 годишен играч, речиси готов производ откако ќе мине четири сезони во дресот на Нексе Нашице. 
Претходно една сезона играше за Металург и тоа беше клучниот момент, иако парадоксално во Металург дојде од ПСЖ. Поточно од вториот клуб на ПСЖ, кога имаше неполни 18 години. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk