Прекинат мечот на Миркуловски и Вецлар во Бергишер

Дуелот меѓу Бергишер и Вецлар е прекинат по интервенцијата на Брза помош на трибините.Бундеслигашката пресметка меѓу Бергишер и Вецлар, тим за кој играч-тренер е Филип Миркуловски е прекината на десетина минути до крајот. 
Причина е интервенцијата на Брза помош на трибините. Навивач на Брегишер доживеал инфаркт за време на натпреварот, интервенирале докторите, а на барање на домашниот тим, екипите се согласиле да ја прекинат средбата. 

Во моментот на прекинот, Вецлар водеше 21-19 и требаше да изведе седмерец. 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk