Парондо ги освежи: Два нови договора во Мелзунген

До доаѓањето на Роберто Парондо на кормилото на бундеслигашот Мелзунген, се смени и климата во тимот и според германските медиуми, нов позитиве ветер дува во клубот. Мелзунген одново живна и понуди и потпиша продолжување на договорите со два ракометари за кои Парондо смета дека му се потребни за во иднина. 
Домагој Павловиќ хрватскиот централен бек, на времето поврзуван и со транфер во Вардар и крилото Тимо Кастенинг, германскиот репрезентативец се обврзаа на со нови договори и за следните две сезони. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk