Вардар пресилен за Т. Пролет

Т. ПРОЛЕТ - ВАРДАР   26-35 (12-18)
Џонов 7, Палевски 5 - К. Њокас 4, Дибиров 4, Валчак 4, Мишевски 4, Ѓукиќ 4Вардар со двајцата Њокаси во тимот плус Валчак и Ѓукиќ од интернационалците, одигра колку што му беше потребно на дуелот со Т. Пролет за да стигне до нови првенствени бодови и патем да зачува од енергијата кај играчите што не беа во тимот за средбата со Алборг што е закажана во среда. 

Немаше големи резултатски серии, Вардар полека ја градеше предноста која на полувремето изнесуваше шест гола. 
Домашниот Т. Пролет преку вечерва одличниот Џонов се обидуваше да фати приклучок, но не дозволија вардаровите играчи резултатско приближување, туку ја одржуваа и благо ја зголемуваа предноста со конечните девет плус. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk