Металург го разби Радовиш за втора победа

МЕТАЛУРГ - РАДОВИШ  31-19 (14-9)
Металург: Озтурк 8, Хорват 7, Рибеиро 5
Радовиш: Органџиев 6, Стојановски 4Металург не дозволи ново непријатно изненадување. Вечерва во „Автокоманда“, Металург го совлада Радовиш убедливо со 31-19 (14-9) и ја запиша својата втора првенствена победа. Уште поважно, покажа барем за момент дека и со тенок ростер може да биде конкурентен во домашното првенство и не треба да биде отпишан во трката за Плеј оф. 
Немаше резултатска неизвесност денеска, од почетокот (4-2, 8-4, 10-5) Металург го контролираше мечот и резултатот, а во вториот дел комплетно доминираше и стигна до убедливата победа. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk