ЕХФ праша кој е нај голман во ЛШ и доби одговор

Паузата меѓу натпреварите од Лигата на шампионите, ЕХФ вниманието на јавноста кон ракометот ја здржува со анкети, статистики и слично... Денеска европската куќа праша кој е најдобриот голман во ЛШ досега, сугерираше со фотографија и доби одговор.Никола Митревски е  во фокусот на вниманието. Делот за коментари што ги доби ЕХФ по прашањето, е преплавен со одговори дека тоа е - македонскиот голман што многу успешно сезонава брани за Порто.
Митревски беше клучна фигура во досегашните победи на Порто, најмалку двапати ја мина бројката од 15 одбрани по натпревар, имаше и најубава одбрана или како што напиша еден португалски фан под прашањето и фотографијата:
- Изгледа и самите си знаете. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk