ВИДЕО: Дарло и операцијата „вадење од патики“

Голманите се почесто се на листата на стрелци, тоа е подобрување на нивната статистика благодарение на играњето седум на шест или уште почесто без чувар на мрежа при исклучен играч. 
Клеопатра Дарло, маркантниот голман на Франција е нешто посебно.
Клик на фотографијата за да можете да го погледнете видеото. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk