Јагуриноски оди кај Алушевски на Исланд

Преговорите што повеќе од една недела се водеа на реалација Тор Исланд - Михајло Михајловски - Томислав Јагуриноски се комплетни и репрезентативниот бек се сели на Исланд.Томислав Јагуриноски ќе го засили исландскиот второлигаш со митолошко или марвеловско име - Тор, каде што тренер е македонскиот стратег Стевче Алушовски. 
По едно коло, Тор има една победа, но до неа не дојде лесно, а Алушовски побара засилување и го најде во својот претходен клуб. 

foto: rkvardar.mk/Denis Dukovski

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk