Хајди Локе пak e бремена

Норвешкиот пивот Хајди Локе по трет пат ќе прави пауза во кариерата поради бременост. Некогаш најдобриот светски пивот, Норвежанката Хајди Локе го остава европскиот шампион Кристијансанд без неа да брка одбрана на титулата.
Хајди Локе има 38 години и ова ќе биде нејзината трета пауза поради бременост. Во 2017 таа ги освои насловите на ракометните медиуми откако се врати на терен само шест дена по породувањето. 
Не би се зачудиле и во април да биде истото, особено затоа што таа најави дека сака да игра на Олимписките игри во Париз во 2024. 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk