Не било срцето, Ебнер ќе мине „лесно“

Непријатен молк завладеа во арената на Хановер во последната минута од дуелот со Мелзунген, кога голманот на домашниот тим, Доменико Ебнер, без претходен контакт или дуел, се фати за левата страна на градите, побара помош од клупата и по два чекора со болна гримаса легна на подот. Германско-италијанскиот голман по краткиот третман беше пренесен во болница, покажа од носилката кренат палец за да им долови на сите во салата дека е во ред, а и подоцна, неговата дијагнозата се покажа добра. Ова е условно, кога дијагноза „скршено ребро“ би можела да се квалификува како „добро“.
Во секој случај е помалото зло. 
Дополнителни испитувања ќе бидат направени, но дополнителни информации ќе има, но можат да бидат мирни во клубот, соиграчите меѓу кои е и македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, 
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk