МОДУЛ 3: Петар Ангелов блиску до тренерска лиценца

Петар Ангелов Диви и поранешниот селектор на женската репрезентација на Србија, Саша Бошковиќ и Марко Добрковиќ се најзвучните имиња што викендов во Дојран слушаа предавања од третиот модул за тренерската категорија. Тренери ос Србија, Словенија и Словачка покрај македонските кандидати се на „полагање“ во Дојран. Долгата пaуза поради Ковид ја прави посебна оваа група која конечно во живо можеше да го мине првиот дел од третиот модул.Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk