ВИДЕО: Сите 16 одбрани на Митревски што го расплакаа Динамо

Никола Митревски блескаше на дуелот меѓу Динамо Букурешт и Порто и беше најзаслужниот што бодовите отпатуваа за Португалија.


Никола Митревски ја има најубавата одбрана во третото коло од Лигата на шампионите во изборот на ЕХФ. Има зад своето име и 16 нови интервенции во Лигата на шампионите, но најбитно, има и два нови бода од непријатното гостување во Романија, кај еуфоричниот Динамо Букурешт. Никола Митревски се надмина себе и ги покри грешките на играта без голман во критичните моменти од натпреварот. 
На крајот, се се сведе на еден удар. Амин Банур против Никола Митревски. Тунижанецот и целиот тим на Динамо со наведнати глави заминаа во салата како епилог на тој дуел.

Погледнете ги сите 16 интервенции на Никола Митревски на дуелот во Романија. 

  

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk