Aлушовски тргна со победа

Македонскиот тренер Стевче Алушовски, успешно ја почна исландската авантура. Стевче Алушовски имаше победнички старт во исландскиот „Б“ шампионат како тренер на викиншкиот тим Тор од Акурери. 
Во првото коло, Тор славеше победа од 27-25 над екипата на Хаукар, со мини пресврт, откако противникот во првиот дел имаше водство. Но, според извештаите на исландските медиуми, поупорниот и поспремниот тим на Тор во вториот дел ја презема контролата и мирно го приведе натпреварот кон крајот.

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk