Супер Куп за Митревски и Порто

Никола Митревски и Порто го освоија првиот пехар во Португалија сезонава. Победници се на Фајнаф фор турнирот за Супер Куп.Порто до Супер куп пехарот стигна откако ги преслуша двата најголеми ривала - Бенфика во полуфиналето (25-21) и Спортинг во финалето (34-29). 
Новиот тренер на Спортинг, Рикардо Коста се жалеше по натпреварот дека 15 дена немале тренинг затоа што имале 12 позитивини ракометари, но тоа секако не ја намалува вредноста на остварениот резултат на „змејовите“, а шанса за реванш Спортинг ќе има во (текот на) првенството. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk