Билети за Вардар, цени, каде може да купите

Вардар 1961 денеска ги пушта во продажба влезните билети за сезоната пред нас. Билетите важат за ЛШ, СЕХА и домашното првенство. 
Од денеска (30 август, 2021) од 12 часот, почнува продажбата на сезонски билети за натпреварите на РК Вардар1961 што ќе ги игра клубот на домашен терен, во Лигата на шампионите, СЕХА лигата и домашното првенство.
Продажбата на сезонските билети ќе трае до 14 септември 2021 година, а потоа доколку има слободни билети ќе има и индивидуална продажба засекој поединечен меч од ЛШ и СЕХА лигата, за што дополнително ќе има
известување.

Продажбата на билетите ќе се врши:
Онлајн на www.kupikartizase.com и на сите продажни места на ККЗС низ Македонија
(https://www.kupikartizase.com/Home/SalesLocations).

Натпреварите ќе бидат организиран согласно протоколот за работа и одржување натпревари усвоен од Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство на Република Северна Македонија. Истите ќе
бидат со ограничен број на публика. За натпреварите на домашен терен, салата во СЦ „Јане Сандански“ ќе може да биде исполнет со максимално 30 отсто од капацитетот.

На самиот влез секој гледач покрај билет ќе треба да покаже и: 
* сертификат/потврда за извршена имунизација (вакцинација) од вирусот SARS-CoV-2, односно примена најмалку прва доза вакцина против заразната болест КОВИД-19 или *сертификат/потврда за прележан КОВИД-19 во последните 45 дена, сметајќи од денот на оздравувањето, за лица над 18-годишна возраст.

Без соодветен сертификат/потврда нема да може да влезете во салата дури иако имате купено билет (сезонски или индивидуален) за натпреварите.

Цени на сезонските билети:
Блокови 1, 2 и 9:
Цена - 2.500 денари

Блокови 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14 и 15:
Цена - 3.000 денари

Блокови А2, А3, А5 и А6:
Цена - 3.500 денариОд 15 септември 2021 година почнува продажбата на индивидуални билети за првиот меч од ЕХФ лигата на шампионите на домашен терен, против Мешков Брест што е закажан за 22 септември.

Распоредот и саатниците на првите 10 кола од ЛШ можете да го видите на следниот линк:
https://rkvardar.mk/news/poznati-terminite-i-saatnicite-na-prvite-10-kola-od-lsh

Последните четири кола од групната фаза се играат во 2022 година, и дефинитивните датуми на истите се уште не се дефинирани.

11 коло, 16/17.02, Монпелје – Вардар
12 коло, 23/24.02, Вардар – Загреб
13 коло, 02/03.03, Мешков Брест – Вардар
14 коло, 09/10.03, Вардар – Елверум

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk