Загреб дели бесплатни билети за Вардар

ППД Загеб и Вардар наскоро ќе го одиграат реванш натпреварот за пласман на Ф4 на СЕХА од минатата сезона.Вардар ќе игра пред полни трибини во Загреб во вторник, во рамките на 1/4 финалето на СЕХА. Денеска загрепчаните се пофалија дека добиле дозвола за присуство на гледачи и дека веќе почнуваат со поделба на билетите. 

Влезница за натпреварот ќе биде бесплатна, а единствениот услов да се добие е да се поседува потврда за имунизација 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk