Њокаси без симптоми чекаат кам-бек

Двете најзвучни засилувања во екипата на Металург, за два дена би требало да бидат на тренинг. Најзвучните засилувања за Металург, Французите Оливие и Кевин Њокас ја немаа таа среќа во полн сјај да се претстават на македонската публика. 
Французите не играа на турнирот во Струга, затоа што имаа запознавање со Ковид 19 и се уште се во изолација. 

Немаат симптоми што е охрабрувачки за клубот кој ги очекува во среда на тренинг, нормално, ако се биде како што треба. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk