Место Вардар го одбра Келце, но, сега му се смешка трансфер лист

Белорускиот џин Владислав Кулеш (206 см), во 2018 година премина од СКА Минск во Келце, иако се шпекулираше дека ќе дојде во Вардар. 
Иако минатата сезона беше видлив напредок и се претвори во вистински бомбардер од надворешната позиција, трансферот во Полска, не беше остварување на сонот. Владислав Кулеш во очи на новата сезона е блиску до место на трансфер листа во Келце. Информацијата ја објави тренерот на полскиот тим, Талант Душебаев за белоруската ТВ5 . 

„Не знам што се случува со него. Ќе разговараме и ќе видиме. Не сум задоволен од тоа како игра и во напад и во одбрана. Овде мора да се биде професионалец, ако не игра на нивото кое го посакуваме, тогаш ќе му кажеме довидување, како и на секој друг ракометар“, изјави Душебаев. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk