Гледајте Вардар - Магдебург (ЛИНК)

Денеска (15:30) часот во финалето на Хумел Куп во Магдебург, ќе се сретнат екипите на Вардар и Магдебург. Вардар вчера го совлада Холсебро (33-28), а Магдебург беше убедлив против Горење (33-23), па денеска во финалето, за пехарот на Хумел Куп ќе играат македонскиот првак и германскиот претставник во Европска лига. 

Натпреварот ќе можете да го следите директно на Ју-тјуб каналот на Магдебург или со клик на следниов линк

МАГДЕБУРГ - ВАРДАР 1961  - ЛИНК ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ФИНАЛЕТО

Вардар по ова го очекува двомечот за пласман на Ф4 во Задар. Противник ќе биде ППД Загреб, а денешната средба е последниот вистински тест за црвено-црните. Очекуваме овој пат Вардар да игра со цела сила, без тактизирање и да видиме појасно каков тим има на располагање Веселин Вујовиќ.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk