Митев МВП, Атанасијевиќ во ол стар на ЕХФ Шапионатот

Македонија има го има најкорисниот играч, а со него се двајца кои заработија место во идеалната постава на ЕХФ Шампионатот во Скопје. Тоа се централниот бек Марко Митев кој е МВП и најдобар среден бек и  левото крило Петар Атанасијевиќ. Во ол стар тимот на ЕХФ Шампионатот во Скопје, место обезбедија ракометари од Македонија, Полска, БиХ, Грција и Швајцарија. 
Изборот е следниов:

МВП - МАРКО МИТЕВ - МАКЕДОНИЈА
ОЛ СТАР ТИМ:
ГОЛМАН - Јакуб Алај - Полска
ЛЕВО КРИЛО: ПЕТАР АТАНАСИЈЕВИЌ - МАКЕДОНИЈА
ЛЕВ БЕК: Константинос Коцијонис - Грција
СРЕДЕН БЕК: МАРКО МИТЕВ - МАКЕДОНИЈА
ДЕСЕН БЕК: Берин Кешо - БиХ
ДЕСНО КРИЛО: Филип Михалович - Полска
ПИВОТ: Жоел Вилеке - Швајцарија
Најдобар дефанзивец - Жоел Вилеке - Швајцарија

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk