Дејвис доби отказ од Веспрем!

Поранешниот тренер на Вардар, Давид Дејвис, денеска доби отказ од Веспрем. Одлуката на унгарскиот тим е повеќе од очекувана. Веспрем се раздели со шпанскиот тренер Давид Дејвис. Неговото тренерско столче силно се тресеше уште по елиминацијата во 1/4 финалето на Лигата на шампионите, а по загубената шампионска титула во двомечот со Сега, „гилотината“ бепе ослободена. 

Веспрем денеска ја потврди информацијата. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk