Томовски одново во тимот на колото!

Мартин Томовски втор пат месецов е најдобриот голман на колото во Бундес лигата. И овој пат со највисок коефициент меѓу ол стар играчитеМартин Томовски со 17 (4) одбрани или 47.2% одбранети удари го одведе Лудвигсхафен до победа над Балинген и на бод до местото што обезбедува опстанок. 
Овој  перформанс му донесе коефициент 176 и место во идеалната постава на 32 коло од Бундес лигата. По втор пат месецов Томовски е во идеалниот тим. 
Друштвото во се најде е исто така вонсериско. 
Сагосен, Гофридсон и Вагнер на бековските позиции, Ериг и Шилер на крила и Симон Халд на линијата. 


Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk