Нов тим во СЕХА: Се враќа Партизан

СЕГА лига следната сезона одново ќе се игра во Белград. Во одбраното друштво се враќа Партизан.Заврши првенството во Србија, Војводина е старо-новиот шампион, а второто место и пласман во СЕХА лигата обезбеди Партизан. 
„Црно-белите“ во последното коло ја совладаа Дубочица и со тоа го материјализираа „киксот“ на Металопластика од поред две кола кога загубија од Железничар. 
Тој пораз со оставка поради здравствени причини го плати тренерот на тимот од Шабац, Веселин Вуковиќ.


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk