Фајнал фор пред 6.000 гледачи

ЕХФ и Унгарската ракометна федерација се договорија, согласно сите мерки за заштита од Ковид што важат во Унгарија, на женскиот Фајнал фор од Лигата на шампионите, да им публика во „Ласло Пап“.Околу 6 000 гледачи ќе има во Ласло Пап Арена  на 29 мај кога на полуфиналните пресметки ќе се најдат Ѓер со Брест Бретањ, односно ЦСКА и Вајперс. 
До ваков договор стигнаа ЕХФ и унгарските организатори. Унгарците сакаа да пуштат 9.000 билети, но толкава бројка не беше дозволена, па ќе мора да се задоволат само со 50% од капацитетот на салата.

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk