Лазаров: Одиме по потешкиот пат, без изговори

Македонија ги доби противниците за главната рунда на ЕП. Имаме тешка група, но со ваков систем на натпреварување, нема лесно, нема шанса за поправен.
Селекторот Кирил Лазаров, за g-sport.mk најави дека ќе се фокусираме на тоа што го играме ние, а не на тоа со кого играме.Одиме по потешкиот пат. Нема изговори. Зависиме од нас и од тоа колку ние ќе успееме да го подигнеме нашето ниво до јануари. 
Противниците се тие што се. Нема многу да се оптоваруваме со нив. Ќе се спремиме максимално и ќе го играме секој натпревар на победа. 
Ми се допадна една изјава на наш репрезентативец и еден од лидерите на тимот - Николче Митревски:
Ако играме како што умееме, не е важно кој ќе ни биде ривал. 
Веќе од утре почнуваме со подготовки“, изјави селекторот на македонската репрезентација Кирил Лазаров. 

Македонија на ЕП е во група со Словенија, Данска и Црна Гора. Две од овие четири репрезентации ќе се пласираат во главната фаза, две заминуваат по три одиграни натпревари. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk