Денисов: Не ни се веруваше дека сме на ЕП

Украина со само еден освоен бод од дуелите со Русија и Чешка ќе оди на ЕП... благодарение на тоа што Македонија ја совлада Швајцарија. „Излеговме со наведнати глави. Загубивме од Чешка, иако се боревме максимално и пруживме максимум. Во соблекувалната некои од момците почнаа да проверуваат на интернет резултати. 
Им велев, не гладајте бадијала, со еден бод не се оди на ЕП. 
Но, пооптимистите проверија и не ни се веруваше што видовме. Ќе играме на ЕП. Се уште не можам да поверувам“, изјави капитенот на репрезентацијата на Украина, Захар Денисов. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk