Денеска сите на терен, шоуто почнува во 18 часот

Ракометното шоу денеска почнува во 18:00 часот. На програмата се 15 натпревари, сите се играат во исто време. Кои се последните патници за ЕП 2022? Денеска ќе биде комплетиран списокот. Воглавно се е познато, но неколку репрезентации како Украина, Швајцарија, Австрија... играат клучни натпревари по што ќе се добијат и најдобропласираните екипи од позицијата три. 
Од вкупно осум, четири ќе одат на ЕП. 

Последните битки се  денеска, ако немате друго решение, натпреварите се достапни на ehftv.com. 

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2022
Последно коло:
Македонија - Швајцарија
Данска - Финска
Франција - Грција
Австрија - БиХ
Германија - Естонија
Ц. Гора - Романија
Шведска - Косово
Чешка - Украина
Ф. Острови - Русија
Исланд - Израел
Португалија - Литванија
Белорусија - Летонија
Норвешка - Италија
Холандија - Полска
Словенија - Турција
Србија - Белгија 10-0 (службено)

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk