Скратен списокот на дамите за баражот

Селекторот Симе Симовски го скрати спискот на репрезентативки за дуелот со Романија. Женската репрезнтација доби сосема нов лик, сега, кога селекторот од 35-те пријавени ракометарки одбра 20 за двата дуела со фаворитот Романија во баражот за СП 2021.

Составот е многу сличен на тој од квалификациите, а неколку поискусни имиња како Десподовска, Грозданоска останаа надвор од листата, што на крајот на денот и не е изненадување имајќи предвид како изгледаше тимот на претходните натпревари. 

Селекторот Симовски се реши за следниве ракометарки:
 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk