Гензајмер опериран, ќе паузира со недели

РНЛ значително ослабен во продолжението на сезоната, Гензајмер ќе биде надвор од терен. Уве Гензајмер нема да може да му помогне на Рајн Некар Ловен во клучниот период од сезоната. Крилото на германската репрезентација мораше да оди на операција и да го среди проблемот со менискусот.
Операцијата е успешно извршена, а Гензајмер ќе паузира неколку недели. 
Неговото враќање на терен се очекува во мај, а колку ќе има штета за клубот во поглед на резултати, ќе видиме наскоро. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk