ВИДЕО: Кога Митревски е во елемент

Порто не успеа да одбрани три гола разлика од првата средба со Алборг, иако на голот Митревски беше во одлично издание.Никола Митревски блескаше на голот на Порто на дуелот со Алборг на гостински терен. Митревски имаше 15 одбрани, Порто имаше водство од 32-29 од првиот меч и почетни 3-0 на отворањето на реваншот, но не одиграа доволно добро и дисциплинирано за да се пласираат во 1/4 финалето. 

Сепак, ЕХФ ја одбележи партијата на македонскиот голман: 


 
Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk