Мешков објави оглас за тренер

Замената за Маноло Каденас во Мешков Брест, неговиот тогаше асистент Раул Алонсо си одработе две сезони во Белорусија и си го поправи своето резиме. Сега таа авантура завршува. Мешков Брест се разделува со Раул Алонсо на крајот на сезоната и ќе има нов тренер. Дали тој ќе се вика на пример Урош Зорман или поинаку ќе дознаеме деновиве.
Мешков Брест во секој случај ја почна процедуарата за работни односи со тоа што објави оглас за вработување на тренер, плата од најмалку 1.400 евра месечно. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk