(ЛИНКОВИ) Куп на Македонија: Охрид против Струга, Металург со Пелистер 2

Откако Вардар вчера обезбеди пласман на Ф4 во Куп на Македонија, денеска и утре ќе се одиграат и другите три групи по што ќе бидат познати полуфиналистите.
Вардар вчера во финалето на групата со 35-23 славеше над Радовиш. Претходно Вардар со 42-24 го елиминираше Тиквеш, а Радовиш беше подобар од Астраион.Денеска по втор пат за помалку од една недела ќе се сретнат Металург и Е. Пелистер 2, а победникот од ќе игра со подобриот од Плеј аут ривалите Работнички и КЛ7.
Езерското дерби на кое се очекува интересен дуел со оглед на подемот на Струга, ќе ја одбележи групата „Г“. Победникот, пак, ќе игра против подобриот од Јуниор Кисела Вода и Бутел Скопје.
Поради настапот на Е. Пелистер во Германија, групата „Б“ ќе се игра утре.

KУП НА МАКЕДОНИЈА - МАЖИ
ГРУПА А 31.03.2021
(16:00 часот) РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2 - РК МЕТАЛУРГ
https://www.youtube.com/watch?v=11V6tyl-4tg
(16:30 часот) РК РАБОТНИЧКИ - ГОЛДЕН АРТ КЛ 7
https://www.youtube.com/watch?v=F_p-pTyxUzc
ГРУПА Б
01.04.2021
(17:00 часот) РК ПРОЛЕТ 62 - РК ПРИЛЕП
https://www.youtube.com/watch?v=1fjmjv1d4-I
(19:00 часот) РК МЛАДОСТ 1977 - РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
https://www.youtube.com/watch?v=U8fK2yWGQfU
ГРУПА Г
31.03/01.04.2021
(18:00 часот) РК БУТЕЛ СКОПЈЕ - РК ЈУНИОР К.В
https://www.youtube.com/watch?v=0ryULlqYtys
(17:00 часот) ГРК ОХРИД - РК СТРУГА
https://www.youtube.com/watch?v=350-8DP99-k

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk