Раул ја откупи холандската ракета

Нешто добро излезе на крајот на денот од отсуството на Никола Карабатиќ за ПСЖ. Во моментите кога Никола Карабатиќ се повреди, ситуацијата во ПСЖ изгледаше лоша и навестуваше уште една сезона во која парижаните ќе потрошат многу пари, а ќе го освојат само домашното првенство. 

Но, управата на клубот реагираше брзо и го доведе супребрзиот холандски играч Лук Стајнс од Тулуз. Како позајмен играч до крајот на сезоната, а таму го испрати Ентанзи за Тулуз да има замена на централната бековска позиција. 

Сега се сменија работите. Раул во меѓувреме увиде дека добил премија од Тулуз и ПСЖ го откупи неговиот договор. Не е објавена сумата за која се договија ПСЖ и Тулуз, но парижаните го добија ја добија за себе холандската ракета. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk