Симовски одбра 16 играчи за мечот со Исланд

МАКЕДОНИЈА - ИСЛАНД - 17:0о ПРЕНОС ВО ЖИВО НА МРТ 1 и 3
ЛИТВАНИЈА - ГРЦИЈА 19:00Македонската женска сениорска репрезентација денеска ќе го одигра првиот натпревар од квалификациите за СП 2021.
Македонија е домаќин на турнир на кој учествуваат уште и нашиот прв противник Исланд и репрезентациите на Литванија и Грција со кои ќе играме во следните два дена. Две репрезентации обезбедуваат пласман во понатамошниот и последен дел од квалификациите - бараж дуелите. 

Селекторот Симе Симовски денеска го скрати составот на дозволениот максимален број од 16 ракометарки, а следниве играчи ќе ги видиме на терен: 


 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk