ЛИНК: Гледајте Супер лига, денеска нови „драми“

По вчершниот драматичен премиерен ден во Плеј оф и Плеј аут, денеска продолжуваат натпреварите од домашното првенство. По речиси две години меч од Супер лига ќе игра и Вардар 1961. Скопскиот тим е голем фаворит во однос на битолчаните, Е. Пелистер 2. 
Сите денешни натпревари можете да ги гледате со клик на линковите:СУПЕР ЛИГА – ПЛЕЈ ОФ

(15:00 часот) РК ВАРДАР 1961 – РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2

СУПЕР ЛИГА – ПЛЕЈ АУТ

(18:30 часот) РК АСТРАИОН ХЕНДБОЛ – РК МЛАДОСТ 1977

(19:00 часот) РК ЈУНИОР К.В – ГРК ТИКВЕШ 2014

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk