Начевски и Николов ќе судат квалификации за ОИ Токио

Македонската судиска двојка е номинирана од ИХФ да дели правда на квалификацискиот турнир за ОИ Токио што ќе се одржи во Германија од 12 до 14 март.Ѓорѓи Начевски и Славе Николов се номинирани од ИХФ да судат на квалификацискиот турнир на кој ќе играат Германија, Словенија, Шведска и Алжир. 
Турнирот ќе се игра во Германија, две репрезентации обезбедуваат пласма на ОИ Токио. 

Поканата да судат во квалификациите е еден чеко до покана да судат на Олимписките игри, што секако очекуваме да се случи. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk