Симовски одбра состав на женската репрезентација

Селекторот на женската репрезентација, Симе Симовски, денеска го објави поширокиот состав на репрезентацијата за дуелите од квалификациите за бараж за СП што во март ќе се играат во Скопје. Селекторот Симе Симовски одбра 35 ракометарки за претсојните квалификации во кои во Скопје, Македонија ќе се игра против Исланд, Литванија и Грција. 
Две репрезентации од групата ќе се пласираат во бараж натпреварот во кој за противник ќе добијат една од репрезентациите што учествуваше на ЕП Данска во декември минатата година. 

Симовски се реши за следниве ракометарки: 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk