Лазаров го скрати списокот на Македонија

Кирил Лазаров го скрати списокот на репрезентацијата на Македонија за претстојните натпревари со Данска што ќе се играат во март во Скопје и во Алборг. За дуелите со светскиот првак на нивниот прв меч по освојувањето на мундијалот во Египет, Кирил Лазаров ќе има проверени сили на паркетот. 
За селекторското деби, Лазаров ќе смета на следниве ракометари:На списокот се наоѓаат 23 играчи што значи дека пред мечот ќе има ново кратење по кое ќе останат само 16 ракометари. Лазаров уфрли и млади играчи како Ѓоргиев и Ѓорговски, а на списокот е и Филип Миркуловски кој се враќа во тимот. 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk