Вујо: Не одучија од ракомет

Борац Бања Лука загуби со само четири гола разлика на гости во Велење. И потоа дојде на ред реваншот во Бања Лука...„Не одучија од ракомет“ изјави Веселин Вујовиќ по поразот од 16-32 (11-17) на домашен терен од Горење во ЕХФ Куп. 
„Штета што немаше публика за да ја види во живо оваа срамота. Потоа ќе дојде некоја Искра, па некои од овие играчи на нив ќе се докажуваат. Сега требаше, на вакви натпревари се станува играч. 
Ова е најтешкиот пораз во мојата кариера. Екипа да ми постигне само пет гола за едно полувреме...“, вели Вујовиќ. 

 

Поврзани вести

Ви се допаѓа текстот?
Кликнете Like на нашата FB страница и станете дел од g-sport.mk